Osiedle Avia w Krakowie

To jest strona o osiedlu Avia w Krakowie (dzielnica Czyżyny) - inwestycji firmy Budimex Nieruchomości sp. z o. o.

News

4 maja 2014 - Zapraszam na forum osoby, które podpisały umowę na mieszkania w bloku os. Avia 4 (enklawa 3). Przy okazji: wszedłem niedawno w posiadanie dokumentu przygotowanego przez firmę CBRE Development Consultancy prezentującego plany dotyczące kolejnych etapów osiedla Avia - jeśli dobrze rozumiem, to Budimex Nieruchomości się tymi planami za bardzo nie chwali przed nabywcami mieszkań. Dostępne w sekcji Plany.

28 grudnia 2013 - Na forum zarejestrowało się ok. 60 właścicieli mieszkań czyli nieco ponad 1/3.

11 sierpnia 2013 - Jakiś czas temu zostało założone forum, które teraz stało się dostępne pod adresem http://forum.osiedleavia.pl/. Większość osób z grupy już na forum jest, tak więc zachęcam do kierowania tam swoich pytań.

25 marca 2013 - Co prawda na liście było to dyskutowane już jakiś czas temu, ale nie miałem jakoś okazji tutaj napisać. Otóź bloki na osiedlu Avia nie będą posiadały instalacji dla anteny zbiorczej dla telewizji naziemnej. Wykonanie takiej instalacji będzie w gestii wspólnoty mieszkaniowej.

11 marca 2013 - Po zakończeniu postępowania sprawdzającego Prezes UOKiK uznał, że nie może wszcząć postępowania przeciwko Budimex Nieruchomości. Nie żeby wszystko było w porządku - powodem jest to, że UOKiK może działać jedynie w interesie publicznym, a nie interesie indywidualnym lub grupowym (zapewne z tym przypadkiem mamy do czynienia).

1 marca 2013 - Okazuje się, że obsługa posprzedażowa kuleje nie tylko w przypadku zmian lokatorskich, ale również w tak prostej kwestii jak możliwość zobaczenia swojego mieszkania. Otóż osoby które mają zamiar kupić mieszkanie mogą sobie je zobaczyć, natomiast osoby które już umowę podpisały takiej możliwości nie mają (a niektóre osoby nigdy takiej możliwości nie miały bo w momencie podpisywania umowy mieszkanie jeszcze nie istniało). To się nazywa poważne traktowanie klienta.

25 lutego 2013 - Do grupy dołączyło 14 osób. Nie tylko tych które są w KW, bo okazuje się, że niektórzy podpisywali umowy zanim weszła w życie ustawa deweloperska.

11 lutego 2013 - Grupa przeznaczona jest dla osób które już podpisały umowę z Budimeksem. Osoby pozostałe (które chciałyby np. zapytać o coś związanego z osiedlem Avia) moga wysłać wiadomość bezpośrednio na adres “osiedle-avia@googlegroups.com” i zostanie ona dostarczona do uczestników grupy (po moderacji). W wiadomości proszę zaznaczyć, że nie jest się uczestnikiem grupy, aby osoby odpowiadające wiedziały, że mają wpisać adres w polu CC/DW (bez tego osoba niezapisana na listę nie otrzyma odpowiedzi).

26 stycznia 2013 - Założyłem grupę dla osób do których mam kontakt - na chwilę obecną 8 9 osób (na 18 osób wpisanych do KW).

25 stycznia 2013 - Dzisiaj wszedłem w posiadanie dokumentu informującego o wszczęciu przez UOKiK postępowania w sprawie umów o zmiany lokatorskie zawieranych przez Budimex Nieruchomości.

01 stycznia 2013 - Poniższe nie do końca jest prawdą. Wg strony Budimeksu sprzedanych (a przynajmniej niedostępnych) jest więcej mieszkań niż wpisanych do KW. Tym niemniej udało się uzyskać kontakt do kolejnej osoby.

23 grudnia 2012 - Pomysł może nie jest jakiś bardzo odkrywczy, ale wpadł mi do głowy dopiero niedawno: otóż skoro moje roszczenie wynikające z umowy deweloperskiej jest wpisane do księgi wieczystej to roszczenia pozostałych nabywców też muszą być tam wpisane. A ponieważ KW są dostępne w sieci to lista sąsiadów jest jawna (patrz księga KR1P/00430612/1, Dział III). I tym sposobem namierzyłem kolejną osobę.

20 grudnia 2012 - Dzisiaj słów parę o obsłudze posprzedażowej w firmie Budimex Nieruchomości. W szczególności o “profesjonaliźmie” w wykonywaniu zmian lokatorskich przez Panią Agnieszkę Śledziewską.

21 października 2012 - Na chwilę obecną posiadam adresy e-mail trzech osób które kupiły mieszkania na Osiedlu Avia. Z informacji jakie posiadam wynika, że sprzedanych zostało znacznie więcej mieszkań, tak więc proszę o kontakt.

7 czerwca 2012 - Dodanie planu piętra w budynku B1.

2 czerwca 2012 - Stworzyłem automatycznie generowaną listę mieszkań w inwestycji Avia wraz z ich statusem (dostępny/sprzedany).

31 maja 2012 - Budimex zaczął podpisywać umowy deweloperskie na mieszkania na Osiedlu Avia.

Kontakt

Strona służy temu, żeby osoby kupujące mieszkanie na tym osiedlu mogły się wcześniej skontaktować. Dlatego jeśli podpisałeś/podpisałaś umowę z Budimeksem na mieszkanie na osiedlu Avia to zapraszam na forum. Jeśli chcesz mi przesłać jakieś interesujące materiały o osiedlu Avia (np. plany kolejnych etapów, zdjęcia) to proszę o kontakt na adres root@osiedleavia.pl lub tomasz@grobelny.net.

Forum

Grupa google'a została zastąpiona przez forum dostępne pod adresem http://forum.osiedleavia.pl/. Rejestracja jest otwarta, ale aby uzyskać dostęp do wszystkich działów konieczne jest podanie informacji o numerze zakupionego mieszkania (poza oczywiście imieniem i nazwiskiem które są zawsze obowiązkowe).

Budimex Nieruchomości

Na ogólnie sformułowane pytanie: “Co sądzicie o Budimeksie?” można spróbować odpowiedzieć następująco:

 1. Budimex wydaje się być doświadczoną i stabilną firmą. W każdym razie nikt do tej pory na grupie nie zgłaszał żadnych obaw w sprawie ogólnie pojmowanej stabilności firmy. Z drugiej strony, dla osiedla Avia nie minął jeszcze żaden ważny termin aby można było stwiedzić coś na temat terminowości czy jakości.
 2. Strategia wobec potencjalnego klienta jest mniej więcej taka: mamy cenę X za mieszkanie (dostępna na stronie www) i nie ma szans na jej ruszenie. Nie i już (pomijam manipulację systemem płatności). Ale proszę przyjść na dzień otwarty i może będą jakieś rabaty. Rabaty najczęściej są (wcześniej były to komórki lokatorskie i niewielka obniżka ceny za miejsce postojowe, ostatnio jest to rabat 200PLN/m2) i mają na celu stworzenie wrażenia niepowtarzalności okazji. Z dyskusji na grupie wynika, że okazje są jak najbardziej powtarzalne, ceny spadają, tak więc warto się zastanowić czy się spieszyć z zakupem dla teoretycznej oszczędności 10kPLN.
 3. Szybkość odpowiedzi na e-maile jest cokolwiek niesatysfakcjonująca: odpowiedź na wiadomość z dnia 18 marca otrzymałem dnia 4 kwietnia; odpowiedź na maila z dnia 14 stycznia otrzymałem 30 stycznia; i nie były to jednostkowe przypadki (bywały zwłoki po ok. 2 miesiące). Oczywiście o tym można się przekonać dopiero po podpisaniu umowy czyli jak już straci się status potencjalnego klienta i zyska status klienta. Z kontaktem telefonicznym nie jest lepiej bo dzwoniąc okazuje się że kompetentnej osoby akurat nie ma (tak jakby ktokolwiek w całym BOK był kompetentny, patrz niżej).
 4. O ile nadzieja, że standardowe mieszkania (czyli te w kształcie zaproponowanym przez Budimex) powstaną na czas i zgodnie z projektem jest dość silna to cokolwiek niestandardowego jeżeli chodzi o zmiany lokatorskie to jest droga przez mękę i użeranie się z, delikatnie ujmując, osobami niekompetentnymi. Dla przykładu specjaliści Budimeksu w jednym z pism pytają jaki rodzaj elementu zastosować i jednocześnie twierdzą, że projekt na podstawie którego są wykonywane zmiany jest kompletny. (BTW, zmiany lokatorskie to, moim zdaniem, niezależnie od dewelopera, bardzo śliski interes)

Wady i zalety inwestycji

Z jednej strony osoby zainteresowane tą inwestycją widzą pewne zalety. Z drugiej, wiadomo, nigdzie nie jest idealnie.

Plusy dodatnie

 • rozsądna lokalizacja (w odległości ok. 6 minut przystanek tramwajów 4, 5, 9, 10, 52, 64; w podobnej odległości przystanki autobusów 129, 178; nieco dalej (15 minut pieszo): 113, 121, 142, 202, 212, 222, 232, 601);
 • rozsądna cena (szczegóły na stronie producenta);
 • elastyczne podejście do finansowania: na początku 10% (do 7 dni od podpisania umowy), do wysokości 95% należności w terminie do 14. 08. 2013, 5% po odbiorze. Resztę można rozłożyć w zasadzie dowolnie (wiąże się to z dość sztywno określonymi kosztami). System 10/90 kosztuje ok. 3% wartości umowy (ale żeby było jasne: to nie znaczy, że oprocentowanie w skali roku wynosi 3%).

Plusy ujemne

 • mało miejsc parkingowych (57 w parkingu podziemnym + 26 zewnętrznych na 164 mieszkania);
 • tylko jedna winda na blok (kwestia awaryjności, ale też chwilowego “przytrzymania” windy przez któregoś z mieszkańców);
 • brak pomieszczeń wspólnych (na rowery, wóżki, suszarnie, cokolwiek);
 • bloki są blisko siebie (ok. 11m pomiędzy blokami);
 • umowa o wykonanie zmian lokatorskich zawiera prawdopodobnie kilka postanowień rażąco naruszających interes konsumenta - będzie to przedmiotem postępowań prowadzonych przed SOKiK;

Plusy neutralne

 • osiedle jest ogrodzone (niektórzy twierdzą, że to bezpieczniej, ale po co sobie utrudniać życie, dokładać kosztów i tworzyć konflikty z sąsiadami?);
 • blok w odległości ok. 25-30 m od istniejących zabudowań;
 • bardzo mała przestrzeń do negocjacji (ale bywają promocje podczas dni otwartych);

Plany

Plany okolicy, osiedla, enklawy, piętra, hali garażowej i projekty umów zostały przeniesione na osobną stronę.

Inne zasoby

Disklejmer

Właściciel tej strony (Tomasz Grobelny) w żaden sposób nie jest związany z firmą Budimex SA bądź firmą Budimex Nieruchomości sp. z o. o. Poza w miarę standardową umową dotyczącą mieszkania/lokalu użytkowego.

Autorzy tej strony nie ponoszą żadnej odpowiedzialności (w maksymalnym stopniu przewidzanym przez prawo) za prawdziwość prezentowanych informacji.

start.txt · Last modified: 2014/07/27 08:44 (external edit)
 
Except where otherwise noted, content on this wiki is licensed under the following license: CC Attribution-Share Alike 3.0 Unported
Recent changes RSS feed Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki